piątek, 11 września 2015

Opcje, które umilają jazdę samochodem

Każdy z nas zapewne nie lubi długich rodzinnych lub służbowych podróży. W pierwszym przypadku dzieci są znudzone siedząc z tyłu, żona przysypia na przednim fotelu. Służbowa podróż jest raczej samotna. Zapewne każdy miał z jakąś sytuacją styczność. Firmy produkujące samochody starają się nam pomóc w monotonnej, długiej jeździe montując standardowo radio samochodowe (rozbudowane na przykład o transmiter FM). Jednak coraz częściej w nowych modelach samochodów znajdują się dodatkowe walory np: wmontowana nawigacja w której podczas rodzinnej podróży można skorzystać z opcji oglądania filmu. Spotkałem się także z opcją zamontowania w fotelach ekranu na którym pasażer siedzący z tyłu może oglądać film lub pograć w grę.

Dział motoryzacji bardzo często rozwija samochody w celu przyjemniejszej jazdy. Kierowca samochodu ma także duże przywileje, które umożliwiają bezpieczniejszą jazdę. Przykładem może być wbudowany zestaw głośnomówiący, który obsługiwany jest na kierownicy. Jest sporo opcji ułatwiających podróż. Przykładowo podróżując autostradą może włączyć sobie Tempomat, który steruje szybkością jazdy. Utrzymuje wcześniej ustaloną prędkość pojazdu dzięki czemu kierowca samochodu może zmienić ustawienie stóp na bardziej wygodną. Nie musi korzystać z pedału gazu, hamulca, ponieważ samochód automatycznie przyspiesza oraz hamuje. Zmianę prędkości również ustala się na kierownicy. Należy jednak pamiętać, aby zawsze być skupionym prowadząc samochód. Dodatki tylko umilają podróż.

1 komentarz:

  1. W tych nowych samochodach to komputer pokładowy to jakiś sztos. Strasznie mi się podoba, bo czuję się bardzo futurystycznie jeżdżąc takim autem. Agnieszka

    OdpowiedzUsuń